sportujeme.sk » kde.sportujeme.sk » Fitness » Košický » EXPRESKA Košice Jazero

 

EXPRESKA Košice Jazero

Fitness | Košický (Košice)

95% Celkovo 8 hodnotení

EXPRESKA - 30minútový kruhový tréning pre ženy


Prečo kruhový tréning Zumba v kruhu Cenník a výhody členstva Posilňovacie stroje Vaše fitness kluby Povedali o nás Výživa Doplnky výživy Kariéra v EXPRESKE Najčastějšie otázky
najbližšia expreska
Prečo kruhový tréning


Ženy sa často sťažujú, že nemajú čas cvičiť. Tridsaťminútový kruhový tréning pre ženy prináša riešenie. Ide o komplexný cvičebný program, ktorý zahŕňa prvky kardiovaskulárneho aj silového cvičenia zároveň. Posilňuje svaly, spevňuje telo, zrýchľuje metabolizmus, spaľuje tuky a pomáha stratiť váhu. Počas pol hodiny sa v kruhu presúvate z jedného miesta na druhé a to po tridsiatich sekundách. Môžete prísť kedykoľvek a bez objednania. Vaša cvičenie začína vo chvíli, kedy prídete. Nastúpite na akékoľvek voľné miesto a presúvate sa v kruhu rovnakým smerom ako ostatné. To všetko pod dohľadom skúsených tréneriek.

Trend kruhového tréningu k nám prišiel z USA. V klube EXPRESKA prebieha tréning na 8 hydraulických strojoch a 8 aeróbnych medzistaniciach, ktoré sú logicky usporiadané do kruhu podľa toho, či sa precvičuje spodná alebo horná partia tela. Počas 30tich minút rovnomerne precvičíte všetky svalové skupiny. Polhodina je navyše čas, ktorý si aj veľmi zaneprázdnená žena môže dovoliť trikrát týždenne investovať do svojho zdravia a krásy.


Prečo kruhový tréning Zumba v kruhu Cenník a výhody členstva Posilňovacie stroje Vaše fitness kluby Povedali o nás Výživa Doplnky výživy Kariéra v EXPRESKE Najčastějšie otázky
najbližšia expreska
Posilňovacie stroje

V kluboch EXPRESKA sa používajú hydraulické piestové stroje, ktoré majú jedinečnú vlastnosť – umožňujú zároveň kardiovaskulárny aj silový tréning. To znamená, že jednou skupinou svalov vyvíjate tlak a opačnou svalovou skupinou ťah. Taká intenzita cvičenia vedie k ľahkému zvýšeniu a udržaniu požadovanej tepovej frekvencie v tzv. aeróbnej zóne. Zapájaním opačných svalových skupín svoje svaly precvičujete symetricky a rovnomerne. Vďaka cvičeniu proti hydraulickému odporu sa pohybujete plynulo. Je to podobné ako cvičenie vo vode a úplne bezpečné aj pre slabšie osoby. Nie sú tu žiadne zásobníky závaží, s ktorými musíte zápasiť, ani sa o ničom nemusíte rozhodovať. V bežných posilňovniach dochádza až k 85% zranení v priebehu excentrickej kontrakcie. Pri obojsmernom cvičení nikdy ku zníženiu záťaže nedochádza. Záťaž odtláčate a priťahujete. Také cvičenie môžu bezpečne zvládnuť mnohé babičky, môže ale tiež zaistiť intenzitu a odpor náročný pre zdatné športovkyne.

Ideálny kruhový tréning zahŕňa niekoľko zásadných prvkov:
Zahriatie

Správny kruhový tréning obsahuje nejakú formu úvodného zahriatia. Môže to byť napríklad len niekoľko minút behu na mieste. Skrátka čokoľvek, čím se vaša tepová frekvencia zvýši, váš dych sa zrýchli a telo zahreje.
Aeróbne cvičenie

Cieľom aeróbneho cvičenia je udržiavať vašu tepovú frekvenciu na cieľovej, tzv. aeróbnej zóne po dobu minimálne dvadsať minút. Predĺženým aeróbnym cvičením vaše telo využíva tukové zásoby, aby získalo energiu. V aeróbnej zóne nebudujete svaly, ale spaľujete tuky.
Silový tréning

Je nevyhnutný kvôli zachovaniu svalov, pokiaľ sa snažíte znížiť svoju hmotnosť. Silové cvičenie znamená, že svoje svaly precvičujete s väčšou intenzitou ako zvyčajne. Cvičenie proti odporu, ktorý je príliš malý alebo příliš slabý, nevedie k budovaniu svalu. Svaly sú pritom potrebné k tomu, aby ste mohla znížiť váhu a svoju hmotnosť si trvalo udržať. Navyše sval = tvar a vytvarovanie tela je presne to, čo chcete.
Strečing

Po silovom a aeróbnom cvičení sú vaše svaly pekne zahriate a pripravené na pretiahnutie. Strečing vám pomáha zachovať si ohybnejšie kĺby a zvyšuje rozsah pohybu. Strečing tiež zvyšuje efektívnosť silového cvičenia, zlepšuje rovnováhu a zaisťuje zdravší chrbát.

Správny priebeh kruhového tréningu vyzerá teda takto: pri vstupe do kruhu cvičte na každej stanici pomaly počas prvých troch až piatich minút. To isté urobte na konci kruhu. To Vám dovolí zahriať vaše telo a potom ho na konci cvičenia opäť skľudniť. Po zahriatí začnite na každom stroji cvičiť intenzívnejšie. Intenzitu cvičenia na obojsmernom posilňovacom stroji môžete ľahko zvýšiť a potom udržiavať v aeróbnej zóne. Pri pohybe po kruhu sa postupne dostanete na stroj posilňujúci hornú polovicu tela, cez aeróbnu medzistanicu na stroj precvičujúci spodnú časť tela atď. Silový i kardiovaskulárny tréning prebieha zároveň.

Cenník pre EXPRESKA Košice Jazero

Kompletný cenník


Kontakt

EXPRESKA Košice Jazero
Napájadlá 18, OC IDEA
04012 Košice (Košice)

Tel.: 0918/188088
Mail: kosice-jazero@expreska.sk
Web: http://www.expreska.sk/fitness-expreska-kosice2

Otváracie hodiny

Pondelok 07:00-21:00
Utorok 07:00-21:00
Streda 07:00-21:00
Štvrtok 07:00-21:00
Paitok 07:00-21:00
Sobota 09:00-20:00
Nedeľa 09:00-20:00

Doplnky a doplnkové služby

  • Parkovisko pre hostí
  • Fitness bar
  • Osobný tréner
  • Fitlopta

Ohodnoťte zariadenie EXPRESKA Košice Jazero

Podmienky na cvičenie  
Vybavenosť zariadenia
Personál
Prostredie
Cena
Celkovo Výborné

Reklama


OBCHOD.sportujeme.sk

ATP BCAA MAX 100kaps 1+1 Akcia

ATP BCAA MAX 100kaps 1+1 Akcia

10 EUR
301 SKK
16 EUR
482 SKK

Mega-Pro Mega Tribulus 1000 200kaps 1+1 AKCIA

Mega-Pro Mega Tribulus 1000 200kaps 1+1 AKCIA

20 EUR
603 SKK
37 EUR
1 115 SKK

Biotech USA Tribulus Maximus 90kaps 1+1 AKCIA

Biotech USA Tribulus Maximus 90kaps  1+1 AKCIA

22 EUR
663 SKK
43 EUR
1 295 SKK

 

kde.sportujeme.sk

Vertigo

Lezenie
Bratislava Ružinov
 

Aqualand

Plávanie
Banskobystrický